• Zápis prvákov do knižnice

• V januári privítala Ľubovnianska knižnica s otvorenou náručou našich prvákov a pasovala  ich za svojich nových čitateľov. Pani knihovníčka previedla žiakov všetkými oddeleniami a informovala ich kde a ako sa vyhľadávajú knihy. V krátkom divadielku trpaslíci Čistko, Boss, Detektív a krásna víla porozprávali deťom, ako sa má s knihami zaobchádzať a čo s nimi robiť nesmú. Po príjemne strávenom čase v knižnici každý odchádzal nielen s čitateľským preukazom, ale aj s knihou pod pazuchou a úsmevom na tvári späť do školy.

Autor: triedne učiteľky 1. ročníka

Fotoalbum: Prváci v knižnici

• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch 15. - 19. januára absolvovali žiaci ôsmeho ročníka lyžiarsky kurz vo Vyšných Ružbachoch. Počas týždňa sa aktívne zapájali do jednotlivých cvičení výcviku, čím nadobudli lepšiu technickú a fyzickú zdatnosť v tomto zimnom športe. Obzvlášť potešil pokrok u žiakov, ktorí stáli na lyžiach prvýkrát a koncom kurzu úspešne zvládli základnú techniku jazdy na svahu a vleku. V predposledný deň pobytu všetci žiaci úspešne absolvovali záverečné preteky. Počasie našim žiakom prialo, a preto jeden deň absolvovali vychádzku do prírody. Nechýbal zábavný program, vďaka ktorému žiaci prehĺbili svoje vzájomné vzťahy.

Autor: Mgr. Adam Vorobeľ

Fotoalbum: Lyžiarsky výcvik