• Múzeum školám

• 11. septembra pripravilo Ľubovnianske múzeum pre žiakov 5. ročníka výchovno - vzdelávací program pod názvom Čo je múzeum. Zúčastnili sa na ňom aj naši piataci, ktorí sa oboznámili nielen s pojmami depozitár, skanzen, múzeum, ale aj z menej známou prácou reštaurátora a konzervátora. Žiaci nevynechali ani prehliadku múzea,  ktoré patrí k najnavštevovanejším na Slovensku a tí odvážnejší sa mohli potešiť výhľadmi z hradnej veže.

Autor článku: Mgr. Dagmar Džubáková

Foto: Bc. Martina Jeleňová, Mgr. Róbert Boško

Fotoalbum: Múzeum školám

• Biela pastelka - zbierka

• 17. septembra 2024 sa v našej škole uskutoční verejná zbierka BIELA PASTELKA, ktorá zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Jej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

Podporiť nevidiacich a slabozrakých prostredníctvom verejnej zbierky Biela pastelka 2024 môžete týmito spôsobmi:

• v škole do určenej pokladničky, s ktorou budú chodiť poverené žiačky po jednotlivých triedach,
            • zaslaním SMS na skrátené číslo 820 s ľubovoľným textom v hodnote 2 € v sieti všetkých operátorov,
            • vložením ľubovoľného príspevku na účet Bielej pastelky, číslo účtu: SK23 1111 0000 0014 3025 8006.

Viac informácií nájdete na webe: https://bielapastelka.sk/

• Plenárne ZRPŠ

• Vážení rodičia,

srdečne Vás pozývame na plenárne zasadnutie ZRPŠ, ktoré sa uskutoční 23. septembra 2024 (pondelok) so začiatkom o 15:30 hod. v jednotlivých triedach.

• Športový deň

• V stredu 4. septembra sa v našej škole uskutočnil športový deň pre žiakov 1. stupňa. Triedne učiteľky pripravili na školskom dvore osem športovo - zábavných stanovíšť, na ktorých si každý vyskúšal svoju šikovnosť, obratnosť a vytrvalosť. Vyučujúci poskytli deťom v tento deň skvelý zážitok a tým podporili ich záujem o šport a zdravý životný štýl.

Autor: PaedDr. Mária Tirpáková

Fotoalbum: Športový deň

• Letné rekonštrukcie

• Počas letných prázdnin sa uskutočnili rekonštrukčné práce v školskej jedálni a v priestoroch šatní pri telocvični.

• Konzultačné hodiny

• Milí rodičia,  v tomto školskom roku môžete využiť osobné stretnutie v čase  konzultačných hodín pedagogických a odborných zamestnancov školy na poradenstvo a odbornú pomoc spojenú s výchovou a vzdelávaním vašich detí. Sme tu pre vás každý pondelok v mesiaci od 13.30 do 15.30 hod. v priestoroch základnej školy.