Navigácia

 • Výberové konanie ŠKD

  Vyberove_konanie_SKD.pdf​​​​​​​

 • Výberové konanie učiteľ primárne vzdelanie

 • Volejbalisti druhí na Slovensku

  Volejbalisti druhí na Slovensku

  V stredu 27. júna 2018 sa v Trenčíne uskutočnilo celoslovenské finále v MIDI COOL volejbale žiakov 7. - 9. ročníka ZŠ.

  Našu školu reprezentovali Ján Jozefík, Sean O´Reilly, Jakub Kičura, Andrej Hnát, Ivo Korčák a Sebastián Dunka. 

  V prvých dvoch zápasoch zvíťazili nad rovesníkmi z Kútov a Bolerázu. Neskôr podľahli žiakom z Púchova vo vyrovnanom a napínavom stretnutí o prvenstvo v základnej skupine. V semifinále sa stretli s hráčmi z Vranova nad Topľou, ktorým mali možnosť vrátiť prehru z finálového stretnutia regionálneho kola. Naši žiaci to dokázali a mohli sa tešiť na boj o zlato s Púchovom. Rovnako ako v základnej skupine, ani vo finále sa im ho napriek veľkej snahe nepodarilo zdolať. Obsadili tak konečné 2. miesto a na pamiatku si domov priviezli cenný pohár a strieborné medaily.

  Chlapcom k skvelému úspechu srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

  Fotoalbum: Volejbalové striebro z M-SR (foto: jb)

 • ŠKD 2017/2018

  Do galérie ŠKD 2017/2018 boli pridané fotografie.

 • Rozlúčka s deviatakmi

  Do galérie Rozlúčka s deviatakmi boli pridané fotografie.

 • Vyhodnotenie Ľubovnianskych hier 2018

  Do galérie Vyhodnotenie Ľubovnianskych hier 2018 boli pridané fotografie.

 • Oznam pre stravníkov ŠJ

  Oznam pre stravníkov ŠJ

  V dňoch 26. - 29. júna 2018 sa už nebude možné odhlásiť z obedov.

  Nebudú sa prijímať telefonické odhlášky, ani odhlášky prostredníctvom mobilnej a internetovej aplikácie.

  Využite preto dni 21.06. -  25.06.2018 na odhlásenie sa zo stravy.

  V prípade choroby stravníka bude možné obed vyzdvihnúť do obedára od 11,30 hod.

  V piatok 29. júna 2018 sa bude obed vydávať od 10,30 do 12,30 hod.  

                                                            Čakovská Jarmila, vedúca ŠJ

 • Ľubovnianske hry - atletika

  Ľubovnianske hry - atletika

  Chlapci a dievčatá 3. až 7. ročníka mestských základných škôl si 21. júna na športovom ihrisku pri ZŠ na Komenského ulici zmerali sily v behoch, skokoch, hodoch a v štafete.

  Prvé miesto v dievčenskej štafete získali naše žiačky 3.-4. ročníka (Alexanderčíková J., Priščáková D., Matviaková M. a Kollárová K.), rovnako úspešne si počínali žiačky 5.-7. ročníka (Hromadová T., Kosturková K., Polanská L. a Kaňová B.). Aj v skoku do diaľky zvíťazili naši reprezentanti - Marchevka S. a Matulíková E. V hode kriketovou loptičkou bol najlepší Matfiak R. zo 4.B triedy. Okrem spomínaných prvenstiev naši žiaci obsadili i niekoľko druhých a tretích miest.

  Záverečné vyhodnotenie Ľubovnianskych hier 2017/2018 a odovzdávanie cien sa uskutočnilo v utorok 26. júna v kine Tatra.

  Našu školu v atletike reprezentovali:

  Alexanderčíková J., Bukovina R., Haničák M., Hromadová T., Huang V., Hudecová E., Kaňová B., Kollárová K., Kosturková K., Lebek M., Majkut O., Marchevka S., Matfiak R., Matulíková E., Matviaková M., Pavlišín F., Plavnický D., Polanská L., Poľanský T., Priščáková D., Zamiška B., Šipoš Tomáš a Šipoš Timotej.

  Foto: Ľubovnianske hry - atletika (foto: hh)

 • Betliar

  Betliar

  V údolí rieky Slaná severozápadne od Rožňavy na východnom Slovensku stojí „rozprávkový“ dvojposchodový kaštieľ Betliar so štyrmi nárožnými vežami - reprezentačné lovecké sídlo uprostred nádherného anglického parku s romantickými stavbami, umelou jaskyňou a vodopádom.

  Práve toto miesto si 7. júna 2018 vybrali žiaci 6.B a 7.A triedy s pani učiteľkami Drobňákovou a Dufalovou na koncoročný výlet.

  Venoval sa nám výborne pripravený sprievodca, ktorý vedel zodpovedať na všetky otázky našich zvedavcov. Predstavil nám zaujímavý interiér s galériou obrazov, hudobným a loveckým salónom, knižnicou, dobovým nábytkom a exotickými zbierkami. Dozvedeli sme sa, že bohatá andrássyovská rodina si tento kaštieľ prerobila na luxusné sídlo. Najvýraznejšie sa kaštieľ zmenil koncom 19. storočia, kedy bolo pristavané ďalšie poschodie a veže. Túto poslednú podobu kaštieľa môžete obdivovať až dodnes. Krása a zachovalosť tejto budovy bola ocenená cenou za rekonštrukciu EUROPA NOSTRA, ktorá prebehla pred 20 rokmi. Andrássyovci tento skvost zveľaďovali až do roku 1945, kedy bol zoštátnený. Našťastie sa vyhol vojnovému plieneniu, a tak sa jeho interiér a rodové zbierky uchovali až dodnes v perfektnom stave.

  Po prehliadke sme videli v suteréne expozíciu egyptológie. Žiaci sa tam oboznámili s egyptskou mytológiou, zachovaním fyzického tela a duše v starovekom Egypte.

  Fotoalbum: Betliar (foto: nd)

 • Mladý zdravotník

  Mladý zdravotník

  13. júna 2018 sa na Námestí generála Štefánika uskutočnila súťaž Hliadka mladý zdravotník, ktorú zorganizoval Slovenský Červený kríž z Bardejova. Našu školu úspešne reprezentovali žiačky ôsmeho a deviateho ročníka pod vedením p. učiteľky Márie Grešovej. Družstvo bolo zložené z kapitánky Radky Šlosárovej a štyroch členiek družstva - Miriam Kopčákovej, Kláry Zahorjanovej, Veroniky Redajovej (všetky IX.A) a Jasmíny Potočkovej (VIII.A).

  Dievčatá prešli vedomostnými stanovišťami, kde sa nedali zahanbiť a zodpovedali na otázky týkajúce sa Červeného kríža, prvej pomoci a bezpríspevkového darcovstva krvi. Hravo sa popasovali aj s praktickou časťou, kde na jednom zo stanovíšť preukázali, že resuscitácia pre nich nie je žiaden problém. Rovnako dobre si počínali aj na stanovišti, kde pod vedením kapitánky ošetrili troch poranených - zatvorená zlomenina, odrenina na hlave a popálenina. Svojou zručnosťou, odvahou a dobrými vedomosťami vybojovali skvelé 4. miesto. Gratulujeme!

  Fotoalbum: Mladý zdravotník (foto: mg)

 • eTwinning

  eTwinning

  eTwinning je internetový portál pre učiteľov a žiakov z celej Európy, zameraný na ich vzájomnú komunikáciu, spoluprácu a prípravu projektov. Je súčasťou európskeho programu celoživotného vzdelávania Life Long Learning. Účasťou v projekte sa stávate členom vzdelávacej komunity v Európe.

  Súčasťou takejto vzdelávacej „rodiny“ je aj naša škola. V tomto školskom roku sa realizoval projekt s názvom Európska mapa pohľadníc, do ktorého sa okrem žiakov našej 2.A triedy zapojili aj deti z Českej republiky, Poľska, Litvy, Lotyšska, Anglicka, Španielska, Francúzska, Cypru, Talianska, Turecka, Estónska a Rumunska. Projekt pozostával z niekoľkých čiastkových úloh. Prvou bolo nahrať krátke video, v ktorom žiaci predstavili seba a svoju triedu. Potom vlastnoručne vyrobili pohľadnice, do ktorých napísali krátky text o sebe v anglickom a materinskom jazyku. V marci boli odoslané a v tom čase im začali prichádzať pozdravy zo zapojených európskych krajín. Ďalšou úlohou bolo vytvoriť z nich mapu Európy. Nakoniec žiaci pripravili krátke video o našej krajine. Všetky fotografie a videá, ktoré počas trvania projektu vyhotovili, umiestnili na Twinspace, kde si zároveň mohli pozrieť práce ostatných účastníkov. Žiaci boli z projektu nadšení. Spoznali rôzne krajiny a získali nových kamarátov.

  Autor: Ľudmila Majkutová, triedna učiteľka

  Fotoalbum: eTwinning (foto: ľj)

 • ŠKD 2017/2018

  Do galérie ŠKD 2017/2018 boli pridané fotografie.

 • Ľubovnianske hry - futbal

  Ľubovnianske hry - futbal

  Ľubovnianske hry pokračovali 12. júna futbalovým turnajom. Našu školu reprezentoval zmiešaný výber žiakov a žiačok 4. - 7. ročníka. Družstvá z ostatných mestských škôl boli tentokrát nad naše sily, no snaha a bojovnosť sa našim hráčom nedá uprieť. Po sympatických výkonoch sa im za futbalový turnaj do celkového umiestnenia Ľubovnianskych hier započítajú body za štvrté miesto.

  Školu reprezentovali: Samuel Barnovský, Martin Lebek, Richard Lang, Tomáš Fuchs, Matúš Fuchs, Lukáš Matulík, Noel Brajerčík, Martina Kovalčíková, Laura Polanská a Bibiána Kaňová.

  Fotoalbum: Ľubovnianske hry - futbal (foto: rb)

 • Starší hokejbalisti bronzoví

  Starší hokejbalisti bronzoví

  Hokejbalový školský rok 2017/2018 sa v piatok 8. júna uzatvoril turnajom tretiakov a štvrtákov. V rámci hokejovej prípravky Tipsport nás v tomto ročníku veľmi úspešne reprezentovali prváci a druháci, ktorí si vybojovali 6 cenných kovov a nevyšli naprázdno ani v jednom z kontrolných turnajov. Zahanbiť sa nedali ani naši starší hokejbalisti, premožiteľa našli len v jednom zápase. V súboji o 3. miesto zdolali domáci B-tím z Novej Ľubovne po napínavých samostatných nájazdoch, a tak si na pamiatku odniesli bronzové medaily. Chlapcom srdečne blahoželáme!

  Školu reprezentovali: Michal Šebo, Noel Brajerčík, Tomáš Šipoš, Roland Matfiak, Dávid Tomko, Maxim Matfiak a Martin Dic.

  Fotoalbum: Hokejbal 06/2018 (foto: rb)

 • Volejbal - krajské kolá

  Volejbal - krajské kolá

  VOLEJBALISTI POSTÚPILI NA MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA!

  Do finále krajských majstrovstiev v MIDI volejbale, ktoré sa konalo 7. júna 2018 v Strážskom, postúpili aj naši chlapci. Šesť družstiev bolo rozdelených do dvoch skupín. V našej sme svojich súperov z Vranova a Čiernej nad Tisou zdolali hladko 2:0. Po víťazstve v semifinále nad Strážskym nás v boji o zlato čakali opäť vranovskí volejbalisti. Prvý set sme vyhrali 25:23, druhý však získal súper v pomere 30:29. V tajbrejku sme ťahali za kratší koniec, a tak sme napokon obsadili striebornú priečku, ktorá nám zaistila postup na majstrovstvá Slovenska. Ich dejiskom bude koncom júna Trenčín.

  Chlapcom blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce v celoslovenskom finále :-)

  Školu reprezentovali: Ján Jozefík, Sean O´Reilly, Jakub Kičura, Andrej Hnát, Ivo Korčák, Sebastián Dunka a Dominik Matviak.

  Dievčatá v krajskom kole po 4 rokoch

  6. júna 2018 sa naše dievčatá predstavili v krajskom kole vo volejbale, ktoré sa konalo v Prešove. Do skupiny si vyžrebovali Sninu a Prešov, s ktorými obidva zápasy prehrali zhodne 0:2. Nedá sa im však uprieť chuť do hrania, veď v zápasoch boli pekné momenty, kedy dievčatá dokázali nad konkurentkami vyhrávať aj o tri body. Celkovo skončili na 7. - 9. mieste. Naše volejbalistky turnajom získali nové skúsenosti a v ďalších rokoch im prajeme veľa úspechov.

  Školu reprezentovali: Klára Zahorjanová, Adriána Krajňáková, Evelína Brajerčíková, Júlia Šišková, Miriam Kopčáková, Janka Kinská, Simona Moščovičová, Timea Repková, Tamara Točeková a Laura Blažovská.

  Fotoalbum: Volejbal - krajské kolá (foto: rb, hh)

 • Atletika - okresné kolo

  Atletika - okresné kolo

  5. júna 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola v atletike, ktoré sa každoročne koná na školskom ihrisku Základnej školy na Komenského ulici.

  Chlapci i dievčatá podali v jednotlivých disciplínach pekné výkony, čo však na celkové víťazstvo nestačilo. Dievčatá skončili na 2. a chlapci na 3. mieste. Ďakujeme im za reprezentáciu školy a v ďalších ročníkoch prajeme veľa úspechov.

  Školu reprezentovali: Aftanas Dominik, Eleniuk Adam, Hnát Andrej, Hnatkovič Stanislav, Jozefík Ján, Matviak Dominik, O´Reilly Sean, Polomčák Tobias, Smrek Samuel, Blažovská Laura, Kičurová Sára, Kopčáková Miriam, Kosturková Karolína, Krajňáková Adriána, Lichvárová Michaela, Potočková Jasmína, Šišková Júlia, Točeková Tamara, Zahorjanová Klára.

  Fotoalbum: Atletika - okresné kolo (foto: rb)

  Video: Atletika - okresné kolo (video: rb)

 • Športový Deň detí

  Športový Deň detí

  Žiaci 1. – 4. ročníka oslávili svoj sviatok - Medzinárodný deň detí - trochu netradične.

  1. júna sa na školskom dvore konala atletická olympiáda. Učitelia žiakom pripravili 8 stanovíšť, na ktorých mali preukázať svoju rýchlosť, presnosť, výbušnosť, obratnosť, silu a koordináciu. Keďže súťažili v tímoch, dôležitá bola i vzájomná súdržnosť a spolupráca. K obdivuhodným výkonom pomohlo aj pekné teplé počasie. Nechýbala ani dobrá hudba, ktorá prispela k výbornej nálade.

  Najlepšie kolektívy boli ocenené medailou, ostatní zmrzlinou či sladkosťou. Aj keď niektorým vyšla slza, že neboli prví, určite to bolo pre nich povzbudením a motiváciou začať trénovať. Prvý ročník atletickej olympiády dopadol skvele a už teraz sa všetci tešíme na ten ďalší.

  Fotoalbum: Športový Deň detí (foto: rb)

 • Škola v prírode

  Škola v prírode

  Niektorí žiaci chodia do školy radi, iní sú nespokojní, pretože sa im nedarí. Do Školy v prírode sa však tešia všetci.

  Od 18. do 22. mája sme prostredie našej školy vymenili za najkrajšiu časť Slovenska, Vysoké Tatry.

  Počas jedného týždňa v Tatranskej Lomnici sme toho zažili veľmi veľa. Nádherné panorámy, intenzívne spojenie s prírodou, netradičné aktivity a kopec zábavy.

  Návšteva Štrbského plesa, skokanských mostíkov a samotná cesta električkou, v ktorej sme stretli moderátora Joža Kubániho, zanechali hneď v prvý slnečný deň veľa optimizmu a radosti.

  Zmiešané lesy, rôzne rastliny, živočíchy – od malého chrobáka až po kamarátskeho jelenčeka Tomáša, ktorý nás prišiel navštíviť až k dverám penziónu Volga, Múzeum saní a lyží, Aqua svet hotela Titris, botanická záhrada... To všetko naplnilo heslo Školy v prírode: „Učenie nemusí byť nuda.“

  Na záver netradičného týždňa nasledovalo vyhodnotenie za literárnu, výtvarnú a prírodovednú tvorbu, za perfektne zvládnuté túry i výborný večerný program. Z cien sa ušlo každému z nás, veď všetci sme boli aktívni a vzorní ;-)

                                                                                                                  Žiaci 4. ročníka

  Fotoalbum: Škola v prírode (foto: jb, rb)

  Video: Škola v prírode (video: rb)

 • Prváci mamkám

  Prváci mamkám

  Ľúbim Ťa“ od mamky chutí ako jahody. V „Ľúbim Ťa“ od mamky je starostlivosť, dobro i zodpovednosť za nás – deti. Pofúkala nám kolená a bola to práve ona, ktorá nás naučila, že chodiť blízko horúcej pece sa nesmie.

  Našim mamkám, ale aj babičkám sme za to všetko poďakovali na triednej besiedke ku Dňu matiek peknými pesničkami, básničkami, divadielkom i dobrým koláčom. Vážime si ich. Majú nás stále rady aj napriek našim huncútstvam.

  Ďakujeme!

  Žiaci 1. ročníka

  Fotoalbum: Prváci mamkám

 • Prezentácia košikárstva a tkáčstva

  Prezentácia košikárstva a tkáčstva

  Nevšedný zážitok si 24. mája odniesli tretiaci z prezentácie košikárstva a tkáčstva tradičných remesiel nášho regiónu. 

  Pán Gallík z Lackovej im povedal niečo o histórii košikárstva v tejto obci. Vysvetlil, ako sa pripravujú prúty na pletenie košíkov. Žiaci mali možnosť vidieť, ako sa kedysi takéto košíky vyrábali. Niektorí si to navyše mohli aj vyskúšať. Zaujímalo ich, koľko prútov je potrebných na zhotovenie jedného košíka, alebo ako dlho trvá jeho výroba.

  Pani Konkoľová z Novej Ľubovne žiakom ukázala kvitnúci ľan a vysvetlila, z čoho sa získavalo ľanové vlákno. Oboznámila ich s výrobou plátna a farbením pomocou rastlín, ktoré im aj ukázala. Žiaci sa dozvedeli, že naši predkovia používali aj rastlinku, ktorá pôsobila ako aviváž, plátno prevoňala a zjemnila. Nechýbala ani ukážka výrobkov z ľanového plátna.

  Tretiaci odchádzali z tejto prezentácie obohatení o nové poznatky a plní pekných zážitkov.

  Fotoalbum: Košikárstvo a tkáčstvo (foto: hm)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Levočská 6, 064 01 Stará Ľubovňa
  Levočská 6
  064 01 Stará Ľubovňa
 • Riaditeľ školy: +421/522388602, 0911451401

  Zástupkyňa riaditeľa: +421/522388603

  Sekretariát: +421/522388601, 0911346406

  Zborovňa: +421/522388604

  Vedúca jedálne: +421/522388605, 0948820309

  Jedáleň: +421/522388606

  Zborovňa ŠKD: +421/522388607

Fotogaléria