Navigácia

 • Emka majsterkou Slovenska

  Emka majsterkou Slovenska

  Príkladom toho, že v živote nevyhrávajú vždy len tí najväčší či najsilnejší, je Emka Šulíková z 9.A, čerstvá majsterka Slovenska v parkúrovom skákaní.

  Bližšie info o M-SR nájdete na tomto odkaze: http://www.sjf.sk/msr-2018-v-skoku-na-koni-pony-deti-a-juniorov/

  Videoreportáž a rozhovor s Emkou si môžete pozrieť tu: M-SR 2018

  Emke blahoželáme k dosiahnutému úspechu! 

  Cenné trofeje našej talentovanej žiačky sú vystavené vo vitríne v prístavbe.

 • Zbieram, zbieraš, zbierame

 • Európsky deň jazykov

  Európsky deň jazykov

  26. september je od roku 2001 venovaný oslave európskych jazykov. Európska únia disponuje skutočným jazykovým bohatstvom: používa sa v nej 23 úradných jazykov a viac ako 60 regionálnych alebo menšinových jazykov pôvodných komunít. Každý rok prebiehajú pri príležitosti tohto dňa stovky akcií po celej Európe s cieľom zlepšiť informovanosť o viacjazyčnosti v Európe, rozvíjať jazykovú a kultúrnu rôznorodosť a podporovať štúdium jazykov v školách a vo voľnom čase.

  Inak to nebolo ani v našej škole. Na hodinách cudzích jazykov sa žiaci učili zábavnou formou. Naši vyučujúci anglického, nemeckého a ruského jazyka pripravili pre 2-členné družstvá z tried 2. stupňa aj súťaž s aktivitami zameranými nielen na vedomosti, ale aj na šikovnosť, pohotovosť a rýchlosť. Kto nezískal dosť bodov vo vedomostnom kvíze, nič ešte nestratil. Mohol ich ešte získať v skladaní puzzle alebo v pexese s obrázkami európskych krajín a ich hlavných miest.  Boj o body bol naozaj napínavý, poradie sa menilo po každej disciplíne. Prvenstvo nakoniec získalo družstvo 8.A triedy pred svojimi staršími konkurentmi z 9.A a dievčenským družstvom 7.A. Víťazom srdečne blahoželáme.

  FotoalbumEurópsky deň jazykov

  Autor: Mgr. Mária Budzáková

 • Stretnutie v knižnici

  26. septembra sa žiaci 5.B triedy zúčastnili zaujímavého stretnutia s profesionálnym českým rozprávačom príbehov MgA. Martinom Hákom. Podujatie, ktoré bolo zamerané na podporu čítania u žiakov 2. stupňa základných škôl, sa uskutočnilo v Ľubovnianskej knižnici. Dobrodružný a zároveň poučný príbeh o africkej muche a komárovi bol príjemným spestrením dopoludňajšieho vyučovania.

 • Voľný deň

 • ŠKD 2018/2019

  Vážení rodičia, fotografie z činnosti vašich detí v školskom klube nájdete v albume ŠKD 2018/2019.

  Album bude priebežne doplňovaný.

 • Kde tráviť voľný čas?

 • Výstup na Marmon

  Výstup na Marmon

  Ôsmaci našej školy sa 7. septembra zúčastnili výstupu na vrch Marmon, ktorý každoročne organizuje Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Starej Ľubovni.  Pravidelne sa tam stretávajú žiaci ZŠ a SŠ z okolia Starej Ľubovne, aby si pripomenuli udalosť z obdobia SNP. Podľa pamätníkov na tomto mieste v septembri 1944 havarovalo sovietske lietadlo, ktoré dopravovalo partizánom výstroj a zbrane a chlapi z Matysovej, čo tu mlátili obilie, zachránili ťažko zraneného pilota.

  V roku 1987 bol na vrchu odhalený pamätník a OblV SZPB organizuje pochod na toto miesto nielen pre školy, ale aj pre všetkých záujemcov.

  Slnečné predpoludnie sprevádzalo žiakov našej i ďalších škôl pri tzv. hviezdicovom výstupe. Prechod bol miestami dosť náročný, ale zvládli ho všetci. Po príchode si najprv vypočuli rozprávanie, ktoré priblížilo podrobnosti havárie a osud pilotov . Následne boli k pamätníku položené kytičky kvetov. Spomienkové stretnutie zavŕšili prítomní posadením pri vatre, rozhovormi a opekačkou.

   

  Autor: PaedDr. Stanislava Ištoková, Ing. Helena Dufalová

 • Múzeum školám

  Žiaci 5. ročníka sa zúčastnili exkurzie Múzeum školám, ktorá sa konala 12. 9. 2018 v Ľubovnianskom múzeu. Absolvovali aktivity na oboznámenie sa so spracovaním ľanu a kože. Vyskúšali si mlátenie ľanu a tkanie koberca na krosnách.

  Na ďalšom stanovišti sa  dozvedeli o spracovaní kože od jej získania až po samotné šitie kožucha.

  Vďaka mnohým novým pojmom hravo vyplnili tajničku odkrývajúcu povolanie muža, ktorý v minulosti vyrábal kožuchy.

  Autor: Mgr. Jana Compeľová

 • ZRPŠ

 • Účelové cvičenie

  Žiaci 1. až 7. ročníka sa v piatok 7. septembra 2018 zdokonaľovali v pohybe a pobyte v prírode. V rámci účelového cvičenia sa zamerali na základné vedomosti a zručnosti správania sa vo voľnej prírode. Cibrili sa v poznávaní rastlín a zvierat (v tesnej blízkosti hradu z diaľky rozpoznali pasúcu sa srnku), odhadov vzdialenosti a správneho zakladania ohňa. Následne oheň prakticky využili na prípravu teplej desiaty. Na záver ho správne uhasili a svoje stanovište upravili tak, aby sa aj ďalší návštevníci mohli tešiť z krás prírody.

  Autor: Mgr. Ján Kušnír

 • Na deviatakov sa šlo zľahka :-)

  V piatok 7. 9. 2018 sa na škole konalo účelové cvičenie, ale deviataci sa vyparili do čarokrásnej prírody PIENAPU na geograficko–biologickú exkurziu. Žiaci sa po príchode do Červeného kláštora oboznámili s geografickou polohou PIENAPU a flórou národného parku. Dozvedeli sa viac aj o živočíchoch – od veľkých cicavcov až po motýľa Lišaja pupencového, ktorý je najväčším zo všetkých motýľov a zožal u nich najväčší smiech. Po zoznámení sa s prírodou sme sa vydali na dvojhodinovú prechádzku turistickým náučným chodníkom popri Dunajci, ktorý praskal vo švíkoch turistami a cyklistami. Cestou sme si zopakovali, ako rozlíšiť jedľu od smreka. Deviatakom to netrvalo dlho, ich šikovnosť sa v tejto úlohe jasne preukázala. Prechádzkou sa nám plnili pľúca čerstvým vzduchom, no nielen tie. Plnili sa aj pamäťové karty fotoaparátov a smartfónov ,,selfíčkami“, ktorých bolo neúrekom. Po Dunajci sa splavovali turisti, ktorí si cestu spríjemňovali spevom. Začuli sme aj známu pieseň ,,Majeran majeran, zelenyj majeran“. Turistom na hladine sa deviataci pekne zdravili a nechýbalo ani mávanie, ktoré im pekne opätovali. A nadišiel vytúžený cieľ a nástup do autobusu, kde sme sa premenili na ,,chrumkáčov“ pochutnávajúcich si na hruškách :-).

   

  Autor: Mgr. Jana Compeľová

 • Otvorenie školského roka 2018/2019

  Otvorenie školského roka 2018/2019

  Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 sa uskutoční dňa 03.09.2018 (pondelok) so začiatkom o 09,00 hod. v triedach.

  Školský klub detí bude v prevádzke od utorka 04.09.2018. 

 • Informácie pre stravníkov ŠJ

  školský rok 2018/2019

  Oznamujeme, že dňa  03. 09. 2018 (pondelok) bude poskytnutá strava iba tým stravníkom (žiakom 2. až 9. ročníka a zamestnancom školy), ktorí sa na obed osobne alebo telefonicky prihlásia a zároveň vyplatia stravné na mesiac september do 31. 08. 2018. Pri odbere jedla je nutné mať čip.

  Ďalšie dôležité informácie nájdete v priloženom súbore.

   

  Dolezite_informacie.pdf

  Prihlaska_na_stravovanie.pdf

 • Volejbalisti druhí na Slovensku

  Volejbalisti druhí na Slovensku

  V stredu 27. júna 2018 sa v Trenčíne uskutočnilo celoslovenské finále v MIDI COOL volejbale žiakov 7. - 9. ročníka ZŠ.

  Našu školu reprezentovali Ján Jozefík, Sean O´Reilly, Jakub Kičura, Andrej Hnát, Ivo Korčák a Sebastián Dunka. 

  V prvých dvoch zápasoch zvíťazili nad rovesníkmi z Kútov a Bolerázu. Neskôr podľahli žiakom z Púchova vo vyrovnanom a napínavom stretnutí o prvenstvo v základnej skupine. V semifinále sa stretli s hráčmi z Vranova nad Topľou, ktorým mali možnosť vrátiť prehru z finálového stretnutia regionálneho kola. Naši žiaci to dokázali a mohli sa tešiť na boj o zlato s Púchovom. Rovnako ako v základnej skupine, ani vo finále sa im ho napriek veľkej snahe nepodarilo zdolať. Obsadili tak konečné 2. miesto a na pamiatku si domov priviezli cenný pohár a strieborné medaily.

  Chlapcom k skvelému úspechu srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

  Fotoalbum: Volejbalové striebro z M-SR (foto: jb)

 • ŠKD 2017/2018

  Do galérie ŠKD 2017/2018 boli pridané fotografie.

 • Rozlúčka s deviatakmi

  Do galérie Rozlúčka s deviatakmi boli pridané fotografie.

 • Vyhodnotenie Ľubovnianskych hier 2018

  Do galérie Vyhodnotenie Ľubovnianskych hier 2018 boli pridané fotografie.

 • Oznam pre stravníkov ŠJ

  Oznam pre stravníkov ŠJ

  V dňoch 26. - 29. júna 2018 sa už nebude možné odhlásiť z obedov.

  Nebudú sa prijímať telefonické odhlášky, ani odhlášky prostredníctvom mobilnej a internetovej aplikácie.

  Využite preto dni 21.06. -  25.06.2018 na odhlásenie sa zo stravy.

  V prípade choroby stravníka bude možné obed vyzdvihnúť do obedára od 11,30 hod.

  V piatok 29. júna 2018 sa bude obed vydávať od 10,30 do 12,30 hod.  

                                                            Čakovská Jarmila, vedúca ŠJ

 • Ľubovnianske hry - atletika

  Ľubovnianske hry - atletika

  Chlapci a dievčatá 3. až 7. ročníka mestských základných škôl si 21. júna na športovom ihrisku pri ZŠ na Komenského ulici zmerali sily v behoch, skokoch, hodoch a v štafete.

  Prvé miesto v dievčenskej štafete získali naše žiačky 3.-4. ročníka (Alexanderčíková J., Priščáková D., Matviaková M. a Kollárová K.), rovnako úspešne si počínali žiačky 5.-7. ročníka (Hromadová T., Kosturková K., Polanská L. a Kaňová B.). Aj v skoku do diaľky zvíťazili naši reprezentanti - Marchevka S. a Matulíková E. V hode kriketovou loptičkou bol najlepší Matfiak R. zo 4.B triedy. Okrem spomínaných prvenstiev naši žiaci obsadili i niekoľko druhých a tretích miest.

  Záverečné vyhodnotenie Ľubovnianskych hier 2017/2018 a odovzdávanie cien sa uskutočnilo v utorok 26. júna v kine Tatra.

  Našu školu v atletike reprezentovali:

  Alexanderčíková J., Bukovina R., Haničák M., Hromadová T., Huang V., Hudecová E., Kaňová B., Kollárová K., Kosturková K., Lebek M., Majkut O., Marchevka S., Matfiak R., Matulíková E., Matviaková M., Pavlišín F., Plavnický D., Polanská L., Poľanský T., Priščáková D., Zamiška B., Šipoš Tomáš a Šipoš Timotej.

  Foto: Ľubovnianske hry - atletika (foto: hh)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Levočská 6, 064 01 Stará Ľubovňa
  Levočská 6
  064 01 Stará Ľubovňa
 • Riaditeľ školy: +421/522388602, 0911451401

  Zástupkyňa riaditeľa: +421/522388603

  Sekretariát: +421/522388601, 0911346406

  Zborovňa: +421/522388604

  Vedúca jedálne: +421/522388605, 0948820309

  Jedáleň: +421/522388606

  Zborovňa ŠKD: +421/522388607

Fotogaléria