• Školský pohár SFZ vo futbale chlapcov

• V piatok 10. mája 2024 sa konalo okresné kolo Školského pohára SFZ chlapcov vo futbale. Na súťaži sa zúčastnilo 9 okresných škôl, ktoré boli rozdelené do troch trojčlenných skupín. V prvom zápase si naši chlapci poradili so žiakmi z Kamienky s vysokým skóre 9:0. V druhom zápase zvíťazili nad rovesníkmi zo ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Starej Ľubovni 4:2 a stali sa víťazmi skupiny.

Vo finálovej skupine sa stretli v prvom zápase so žiakmi ZŠ Komenského v Starej Ľubovni, na ktorých nestačili a prehrali 7:3. V poslednom zápase na turnaji nastúpili proti chlapcom z Jakubian a svojím výborným výkonom ich porazili 4:2 a obsadili konečné 2. miesto.

Zostava: Leo Štefančík, Patrik Hric, Tobias Kerpčár, Tomáš Jankura, Matúš Repka, Mathias Lang, Radovan Pavlišín, Peter Chlebák

Chlapcom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Autor: Mgr. Adam Vorobeľ

Fotoalbum: Školský pohár SFZ

• Škola v prírode

• Na tretí aprílový týždeň sa žiaci 4.A a 4.B triedy obzvlášť tešili. Dôvodom ich radosti bol pobyt v škole v prírode.

V pondelok 15. apríla 2024 prišiel ten dlho očakávaný deň. V hoteli Autis v Dolnom Smokovci nás okrem pána správcu čakal aj kocúr Muro. Bol to náš dobrý kamarát. Každý deň nás ráno pred hotelom vyprevádzal na výlet. Navštívili sme Tricklandiu, Prírodovedné múzeum a Múzeum lyží v Tatranskej Lomnici. Vláčikom sme sa vyviezli k Štrbskému  plesu. Počasie bolo pravé tatranské. Chladné, ale užili sme si aj slniečko a športovanie vonku. Každé popoludnie a večer sme mali bohatý program plný zábavy, hier, súťaží, ba aj tanca.

Týždeň nám veľmi rýchlo ubehol a niektorým sa nechcelo ísť domov. V piatok na spiatočnej ceste sme sa zastavili v Kežmarku. Pozreli sme si artikulárny kostolík zapísaný v zozname UNESCO a Kežmarský hrad. Domov sme sa vrátili unavení, ale plní dojmov a krásnych zážitkov.

Autor článku: Mgr. Anna Rabíková

Videoprezentácia: Škola v prírode 2024

(autor videoprezentácie: Mgr. Ľudmila Majkutová)

Fotogaléria: Škola v prírode 2024

(autor fotogalérie: Katarína Michnová)

• Trieda  so športovou prípravou so zameraním na florbal a futbal.
          • Trieda so športovou prípravou so zameraním na florbal a futbal.

• V školskom roku 2024/2025 plánujeme otvoriť od 5. ročníka pre chlapcov a dievčatá triedu s rozšíreným vyučovaním  športovej prípravy so zameraním na florbal a futbal.

Všetky potrebné informácie a prihlášku nájdete na webovej stránke školy v priečinku: Športová trieda 5. ročník.

• Triedne aktívy ZRPŠ

• Vážení rodičia,

srdečne Vás pozývame na triedne aktívy ZRPŠ, ktoré sa uskutočnia

14. mája 2024 (utorok) v čase od 15:30 hod. do 17:00 hod.

v jednotlivých triedach.

• Dúha

• V piatok 3. mája 2024 sa uskutočnilo v ľubovnianskom Dome kultúry slávnostné vyhodnotenie a udeľovanie cien v celoslovenskej súťaži výtvarnej a literárnej tvorby Dúha 2023/2024. Do 28. ročníka prišlo 2022 prác zo 439 škôl. Podľa poroty boli témy Zajtra otvoríme ďalšie dvere... a Svet za zrkadlom inšpirujúce najmä pre tvorbu prozaických diel.

V Dome kultúry sa zišlo veľa detí so svojimi učiteľmi aj rodičmi, ktorí pricestovali z celého Slovenska, aby si osobne prevzali ocenenia. Naša škola mala v súťaži tiež svojich zástupcov. V 2. kategórii za báseň Z rozprávky do rozprávky porota udelila 1. miesto Anne Chomovej z 3.A triedy.

Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY

Našla som kľúč

od zrkadlovej brány,

starý a hrdzavý.

Princezné a princovia

za nimi sú schovaní.

Na hrade - na bále

Popoluška tančí,

hádanky princovi dáva

a v behu črievičku stratí.

Kamennou dolinou

chodí si Láskykvet,

veď krásne kamene očaria jej.

No jej duše prečistej zmocní sa Zemetras.

Ach, ktože jej pomôže?

Len Popolvár - znova, zas a zas.

Tu v jednom kaštieli,

zrkadlo na zem zlá víla hodila.

„Kto je najkrajší na svete? Povedz mi!“

Odpoveď prišla -

Snehulienka! Tá kráska roztomilá!

Sníček sa zatočil - odletel do diaľky,

starý, hrdzavý kľúč zatvoril dvere do rozprávky.

Zajtra, zajtra.... dieťa spí!

Zajtra sa ti svet rozprávok znova otvorí.

Po vyhodnotení si účastníci vymieňali svoje dojmy, postrehy a zážitky na slávnostnej recepcii, zúčastnili sa na vernisáži výtvarných prác v Provinčnom dome a v popoludňajších hodinách mali možnosť navštíviť aj Ľubovniansky hrad. Všetky víťazné a ocenené práce sú vystavené v galérii v Starej Ľubovni.

Našej úspešnej reprezentantke srdečne blahoželáme a do budúcna prajeme ešte veľa tvorivých nápadov, umeleckej inšpirácie a dôvodov na radosť.

Autor: Mgr. Veronika Boďová

• Slávik Slovenska 2024

• Dňa 3. mája 2024 sa v Centre voľného času uskutočnila okresná súťaž Slávik Slovenska. Aj tento rok sa z hrdielok žiakov ZŠ a ZUŠ ozvali nádherné melódie ľudových piesní. Našu školu reprezentovala v 1. kategórii Ema Šlampiaková (3.B), v 2. kategórii súťažila piatačka Katarína Rybovičová, ktorá v silnej konkurencii získala 2. miesto.

Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy.

Autor: Mgr. Veronika Boďová

Fotoalbum: Slávik Slovenska 2024

• Exkurzia - štátny archív

• Žiaci 5. ročníka si spestrili a oživili hodinu dejepisu návštevou štátneho archívu v našom meste. Piataci už na základe získaných vedomostí vedeli, čo je archív a čo ich v ňom bude čakať.

Počas jeho prehliadky mali žiaci možnosť overiť si teoretické vedomosti o písomných prameňoch  aj reálne. Zaujímavosťou pre piatakov bolo najmä to, že okrem písomných historických prameňov mali možnosť vidieť v archíve uložené hmotné pramene (napr. pečate) a obrazové pamiatky (pohľadnice, mapy a fotografie). Žiaci si takýto typ vyučovacej hodiny pochvaľovali, lebo si odniesli nové informácie, s ktorými môžu na hodinách ďalej pracovať. Veľké poďakovanie patrí aj pracovníkom archívu za podrobný výklad a sprístupnenie zaujímavých dobových materiálov.

Autor: Mgr. Ján Kavuľa

Fotoalbum: Exkurzia - štátny archív