• Začiatok školského roka

Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022 je

02.09.2021 o 09:00 hod.

v jednotlivých triedach.

Príchod žiakov do školy je od 08:45 hod.

Vstup rodičov do budovy školy nie je dovolený.

Výnimku na tento deň má iba jeden z rodičov žiaka 1. ročníka, kedy rodič môže so svojím dieťaťom vstúpiť do triedy po predložení tlačiva

• Maksáčik

Kto je Maksík? Je to kamarát všetkých detí, ktoré majú rady rôzne hlavolamy a matematické úlohy. Žiaci 2. – 4. ročníka z celého Slovenska súťažili v 5 kolách počas celého školského roka o najmúdrejšieho Maksáčika. Konkurencia bola veľká, veď súťažilo takmer 11 000 detí. Naši žiaci sa medzi nimi nestratili.

• Návrat stonožky

Aj tento školský rok v Ľubovnianskej knižnici prebehla súťaž Stonožkové čítanie. Počas celého tohto obdobia deti čítali knihy a svoje dojmy, postrehy, myšlienky zapisovali do stonožkového záznamu, ktorý odovzdávali v knižnici osobne alebo online.

Do súťaže sa zapojili žiaci tretieho a štvrtého ročníka. Za najviac kníh, ktoré prečítali žiaci 4.B triedy, zostala druhýkrát putovná zlatá stonožka v našej škole. Za najväčší počet prečítaných kníh získala 1. miesto Lilien Čižmárová zo 4.B triedy a 2. miesto Ema Pištejová zo 4.A. Ocenení boli aj žiaci, ktorí prečítali najmenej 15 kníh: Filip Šalamon, Jakub Kostúr a Nikol Lorenčíková zo 4.B, Emma Fábryová, Lucia Čurejová a Tereza Vilková zo 4.A, Zoja Čarnotová z 3.B a Sabina Daňová z 3.A triedy. Špeciálne ocenenie za originálne záznamy z prečítaných kníh získala Izabela Bibzová zo 4.A.

• Čitateľský oriešok

Žiaci 1. stupňa sa zapojili do celoslovenskej čitateľsko - výtvarnej súťaže s názvom Čitateľský oriešok. Cieľom bolo rozvíjať u žiakov fantáziu a čítanie s porozumením. Žiaci museli v rámci každého ročníka prečítať dva krátke texty a odpovedať na kontrolné otázky, ktoré preverili, či deti prečítanému textu porozumeli. Nakoniec obidva príbehy preniesli do kresby, ktorá odrážala ich vnímanie, cit a pozitívny vzťah k čítaniu.

• Umelecký prednes v nemeckom jazyku

28. mája 2021 sa v centre voľného času uskutočnilo okresné kolo umeleckého prednesu poézie a prózy v nemeckom jazyku. V kategórii žiakov 5. – 7. ročníka našu školu reprezentovali siedmačky Kiara Viktória Thyriová a Kornélia Hajduková. Kiara pri svojej premiérovej účasti zvíťazila a jej spolužiačka obsadila veľmi pekné 2. miesto.

• Deň bylinkovej vône

Zážitková forma učenia je jeden z najefektívnejších vyučovacích procesov pre získavanie a uchovanie si nových poznatkov a vedomostí. Takúto výučbu zažili aj štvrtáci našej školy, keď si spolu s pani učiteľkou pripravili „deň bylinkovej vône.“

Naším hlavným cieľom bolo získať čo najviac informácií o prírodovednej téme Spoločenstvo lúk zameranej na liečivé byliny. Najprv nám pani učiteľka urobila do sklených pohárov čaje z 8 bylín (medovka, žihľava, ľubovník, materina dúška, baza, repík, mäta, alchymilka). O každej bylinke nám porozprávala, ako sa zbiera, suší, aké má liečivé účinky. Uvarené čajíky sme ovoniavali, pozorovali ich sfarbenie a vzájomne porovnávali ich chuť. Následne na to nás pani učiteľka pozvala na tento lahodný nápoj s medom. Pri popíjaní teplej, voňavej tekutiny sme v skupinách pracovali na pripravených vedomostných úlohách.

• Asistované sčítanie - OZNAM

Mesto Stará Ľubovňa žiada občanov mesta Stará Ľubovňa, ktorí sa doposiaľ z rôznych dôvodov nesčítali počas doby elektronického sčítania, aby tak spravili počas asistovaného sčítania, a to do 13.06.2021.

Sčítať sa môžete osobne na kontaktom mieste, ktoré je na Mestskom úrade v Starej Ľubovni, Obchodná 1, Stará Ľubovňa, na prízemí počas prevádzkových hodín kontaktného miesta: pondelok – streda od 08.00 – 15.00 hod., štvrtok – piatok od 08.00 – 11.30 hod.

• Nakresli zdravie

Čo pre deti znamená zdravie?

Žiaci prvého stupňa sa zapojili do výtvarnej súťaže, ktorú v apríli organizoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Starej Ľubovni. Svoju predstavu o zdraví žiaci nakreslili na výkres.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je zdravie definované ako stav úplnej fyzickej, duševnej a sociálnej pohody. Pojem zdravie je veľmi abstraktný a ťažko merateľný. Takto ho zaznamenali naši žiaci, Eva Čandíková, Beata Dziaková (obidve 3.A), Lilien Čižmárová, Viktória Bošková (obidve 4.B), Viktória Mária Kandráčová, Sára Kaletová, Alena Blažovská, Klára Strišovská, Barbora Kičurová, Nela Kolačkovská (všetky 2.B) a Soňa Čandíková (6.B):

• Pytagoriáda trochu inak

Aj tento školský rok ovplyvnilo Pytagoriádu dištančné vzdelávanie. Súťaže, ktorá prebiehala v online prostredí, sa v dňoch 13. a 14. apríla zúčastnili sedemnásti naši žiaci. Zatiaľ čo starší súťažili z pohodlia domova, tí z prvého stupňa riešili úlohy v škole.

A ako sa im darilo?

Sebastián Smoleň (3.B) sa umiestnil na 3. mieste v kategórii P3. Tibor Štefánik (4.A) obsadil 2. miesto v kategórii P4. Teo Svitana (5.A) vo svojej kategórii P5 porazil všetkých súťažiacich a tešil sa z 1. miesta. Sofia Malastová (5.B) skončila na 3. mieste.

• Vstup žiaka do školy bez testu

Vážení rodičia,

v zmysle Vyhlášky ÚVZ č. 197 sa od štvrtka 29.04.2021 žiak 2. stupňa základnej školy pri vstupe do školy, ktorej je žiakom, nepreukazuje negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 a ani potvrdením o výnimke.

Od pondelka 03.05.2021 nastúpia na prezenčné vzdelávanie všetci žiaci školy.

• Organizácia vyučovania od 19. apríla 2021

V súvislosti s postupným návratom žiakov do škôl bude vzdelávanie od 19.04.2021 prebiehať takto:

Prevádzka ZŠ (1. stupeň), ŠKD a ŠJ prezenčne bez zmeny - ako doteraz - žiaci s rúškom, nástup s podmienkou negatívneho testu rodiča, nie starším ako 7 dní, resp. s výnimkou. Uvedenú skutočnosť preukazuje zákonný zástupca žiaka podaním Čestného vyhlásenia (11a) škole každých 7 dní. To je možné podať aj elektronicky cez edupage.

Piatok 10. 5. 2024