• Riaditeľské voľno - koronavírus

Riaditeľ školy oznamuje, že

dňa 13. 03. 2020 (piatok) poskytuje žiakom

riaditeľské voľno

v zmysle rozhodnutia Mesta Stará Ľubovňa a v súlade § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní

(školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

V tento deň sa nevyučuje

a nebude v prevádzke školský klub detí a školská jedáleň.

• Valentínsky ples

14. február bol v škole mimoriadne očakávaným a aj veselým dňom. Doobeda sa žiaci 1.- 6. ročníka radostne skrývali za karnevalové masky a popoludní ich starší spolužiaci „plesali.“

Valentínsky ples, ktorý už týždne usilovne pripravovali, privítal po siedmykrát všetkých zábavychtivých siedmakov, ôsmakov a deviatakov. Slávnostným prestrihnutím pásky ho otvoril pán riaditeľ, a potom si už prítomní vychutnávali pripravený program. Umelecké slovo, spoločenský tanec, husľové duo, krásny spev i ľudové pásmo roztlieskali všetky dlane. A keď sa k tomu pridala veselá zábava, netradičný kvíz o škole a bohatá tombola, dobrá nálada si určite našla každého. Symbolickou čerešničkou na torte bolo vyhlásenie kráľa a kráľovnej plesu - Juraj a Laura B. z IX.A - a rozžiarený tanečný parket sa dlho nikomu opúšťať nechcelo.

• História je učiteľkou života

14. februára sa uskutočnilo okresné kolo dejepisnej olympiády. Naša škola mala zastúpenie v kategórii C – Karolína Kosturková a Katarína Majkutová, v kategórii D – Júlia Malastová a v kategórii E – Richard Malast.

V tomto roku boli úlohy zamerané na udalosti zo života Milana Rastislava Štefánika ako významnej osobnosti našich dejín. Aj keď boli úlohy veľmi náročné, naši žiaci si počínali výborne. Karolína Kosturková a Katarína Majkutová sa stali úspešnými riešiteľkami, Richard Malast obsadil vo svojej kategórii 2. miesto a postupuje do krajského kola v Prešove.

• Všetkovedko

Príležitosť dokázať, že sú najmúdrejší medzi najbystrejšími, mali naši tretiaci a štvrtáci, ktorí sa 28. novembra 2019 stretli v počítačovej učebni na súťaži Všetkovedko. Konkurencia bola naozaj veľká, súťaže sa zúčastnilo 21 636 detí z celého Slovenska.

Nestratila sa medzi nimi ani desiatka našich žiakov.

• Lyžiarsky výcvik

Žiaci 7. ročníka absolvovali v dňoch 13. - 17. januára lyžiarsky výcvik vo Vyšných Ružbachoch. Všetci si vyskúšali svoju fyzickú kondíciu na výborne upravených zjazdových tratiach. Zvlášť potešil pokrok u žiakov, ktorí stáli na lyžiach prvýkrát a úspešne prešli všetkými úskaliami tohto zimného športu. Na konci kurzu všetci ovládali techniku jazdy, ktorú si otestovali v záverečných pretekoch. Chvíle oddychu po fyzicky namáhavom výcviku si spríjemňovali v bazéne, vírivkách a saune luxusného hotela San André. Poďakovanie za pestrú a vynikajúcu stravu patrí prevádzkovateľovi pánovi Budzákovi. Dobrý pocit z vydareného kurzu znásobila aj skutočnosť, že sa všetci žiaci vrátili domov šťastní a bez ujmy na zdraví.

• Vyhodnotenie zberu zubných kefiek za rok 2019

Milí žiaci,

po necelom roku zbierania použitých zubných kefiek sme ich spoločne s firmou Curaprox vymenili za zberné nádoby na triedenie plastov. Celkovo sa nám podarilo vyzbierať 720 použitých zubných kefiek, za ktoré sme dostali 7 zberných nádob.

Najviac kefiek – 115 – vyzbierali žiaci 3.B triedy. Za nimi zaostali len o 12 kefiek ich rovesníci z 3.A. Tretie miesto obsadili žiaci 8.A s 86 vyzbieranými kefkami.

• Šaliansky Maťko

19. decembra sa v našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese slovenských povestí ,,Šaliansky Maťko.“ Zapojilo sa doň 10 súťažiacich 2. až 7. ročníka.

Výsledky:

I. kategória (2. a 3. ročník):

1. miesto: Eva Čandíková (2.A)

2. miesto: Maxim Jozef Pisarčík (3.B)

3. miesto: Beata Dziaková (2.A), Nela Lichvárová (3.B)

• PF 2020

Šťastné a veselé Vianoce a úspešný štart do nového roka

vám želá riaditeľ školy a kolektív zamestnancov

• Ľubovnianske hry - kolektívne športy

Veľmi pekné úspechy dosiahli zmiešané družstvá našich žiakov 5. - 7. ročníka v kolektívnych športoch v rámci Ľubovnianskych hier.

V basketbalovom turnaji, ktorý organizovala ZŠ Za vodou naši reprezentanti vybojovali 1. miesto. Školu reprezentovali: Noel Brajerčík, Ján Fris, Samuel Barnovský, Andrea Hnátová, Júlia Hnátová, Tamara Rabatínová a Sára Kalakajová.

• Mikulášsky volejbalový turnaj

Mikulášsky turnaj vo volejbale sa v tomto školskom roku konal 4. a 9. decembra. Aj keď bol časovo náročný, žiaci 7. - 9. ročníka ho zvládli úspešne. Táto športová udalosť sa uskutočnila v rámci protidrogovej prevencie a zapojilo sa do nej 5 zmiešaných kolektívov. Obdivuhodný výkon podali naši siedmaci aj napriek tomu, že táto hra je pre nich ešte len v štádiu spoznávania. Napínavé stretnutia žiakov nakoniec skončili v prospech najskúsenejších hráčov a výsledok bol jednoznačný.

• Mikuláš v škole

Veselý deň čakal žiakov i učiteľov 6. decembra. Prišiel Mikuláš! Už pri prvom zazvonení stál aj so svojimi pomocníkmi pri dverách šatne a pozdravoval prichádzajúcich. Čerti sa asi zabudli umyť, lebo ich podanie ruky zanechávalo poriadne čierne následky... Potom prijal pozvanie žiakov 1. stupňa a postupne navštevoval ich triedy. Deti Mikulášovi čítali, spievali, recitovali, za čo si od neho vyslúžili sladkú odmenu. Radosť a dobrá nálada, ktorú so sebou priniesol, nás sprevádzala celý deň.

Piatok 17. 5. 2024