• 8. ročník

• Vážení rodičia,

v tomto školskom roku si môže Vaše dieťa podať prihlášku na štúdium v tej strednej škole, ktorá otvára bilingválne štúdium i pre absolventov ôsmeho ročníka. V prípade záujmu o toto štúdium je nevyhnutná naša vzájomná spolupráca, aj keď prevažne prostredníctvom Vášho dieťaťa. Ak má Vaše dieťa záujem o takéto štúdium, je potrebné prísť to oznámiť výchovnej poradkyni.

Termíny prijímacieho pokračovania

• do 30. 11. 2023 zverejní riaditeľ SŠ kritéria prijatia na štúdium a termíny prijímacích skúšok na študijné a učebné odbory, ktoré si vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu (sledujte webstránky vybraných škôl),
          • do  20. 03. 2024 zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi SŠ - jeden termín pre talentové aj ostatné odbory
          • nové tlačivo (jedna prihláška poradie učebných/študijných odborov)
          • elektronické spracovanie
          • 26. 04. - 30. 04. 2024 sa uskutoční prvé kolo 1. termín talentových skúšok
          • 09. 05. - 13.05. 2024 sa uskutoční prvé kolo 2. termín talentových skúšok

Kritériá na prijatie

Kritéria na prijatie žiakov na stredné školy sú zverejnené na web stránkach SŠ vždy skôr, ako si uchádzač podáva prihlášku na štúdium. Je potrebné sledovať webovú stránku SŠ, o ktorú má Vaše dieťa záujem.

Pri prijímaní na SŠ sa zohľadňujú aj vzdelávacie výsledky z II. stupňa ZŠ a umiestnenie v predmetových olympiádach a súťažiach organizovaných ministerstvom školstva. V prípade, že má Vaše dieťa diplom o umiestnení, resp. ocenení, je potrebné ho oskenovať a priložiť k elektronickej prihláške (na prihlášku je možné uviesť iba 2 súťaže, preto Vám odporúčame zistiť, ktoré súťaže SŠ akceptuje pri pripisovaní bodov).

Zber záujmu o štúdium v strednej škole

Pre školské výpočtové stredisko sa odosielajú predbežné záujmy žiakov o štúdium začiatkom januára a v polovici februára. Celú administráciu prevádza výchovná poradkyňa po konzultácii so žiakmi alebo ich rodičmi.

Prípadné zmeny záujmu o štúdium je nutné včas oznámiť výchovnej poradkyni, najneskôr 2 dni pred termínom podávania prihlášok stanoveným pre zákonných zástupcov.

Výchovná poradkyňa: Mgr. Nadežda Drobňáková

Konzultácie: utorok 13:35 - 14:15