• 5. ročník

• Vážení rodičia,

v tomto školskom roku si môže Vaše dieťa podať prihlášku do Gymnázia na 8-ročné štúdium. Prihlášky na stredné školy vypĺňajte, prosím, elektronicky prostredníctvom EduPage. Skeny diplomov a potvrdení z umiestnení v súťažiach je potrebné taktiež priložiť.

TERMÍNY PRIJÍMACIEHO POKRAČOVANIA:

• do 30. 11. 2023 zverejnia SŠ kritériá prijímacieho konania (sledujte webstránky vybraných škôl)
          • podanie prihlášky na SŠ zo strany zákonného zástupcu:  20. marca 2024
          • pri výbere školy si overte, či stredná škola nevyžaduje k prihláške podať aj potvrdenie od lekára
          • zákonný zástupca svojím podpisom potvrdzuje správnosť všetkých údajov na prihláške
          • prijímacie skúšky na stredné školy: prvé kolo prvý termín 2. - 3. mája 2024, prvé kolo druhý termín 6. - 7. mája 2024

Kritériá na prijatie

Kritéria na prijatie žiakov na stredné školy sú zverejnené na web stránkach SŠ vždy skôr, ako si uchádzač podáva prihlášku na štúdium. Je potrebné sledovať webovú stránku SŠ, o ktorú má Vaše dieťa záujem.

Pri prijímaní na SŠ sa zohľadňujú aj vzdelávacie výsledky z I. stupňa ZŠ a umiestnenie v súťažiach organizovaných ministerstvom školstva. V prípade, že má Vaše dieťa diplom o umiestnení, resp. ocenení, je potrebné ho oskenovať a priložiť k elektronickej prihláške.

Najneskôr 5 dní pred termínom konania prijímacích skúšok Vám bude doručená od riaditeľa SŠ pozvánka na prijímacie pohovory alebo oznámenie o prijatí (v prípade, že žiak nemusí konať prijímaciu skúšku). Ak Vám v stanovenom termíne pozvánka nepríde, kontaktujte výchovnú poradkyňu našej školy.

Zber záujmu o štúdium v strednej škole

Pre školské výpočtové stredisko sa odosielajú predbežné záujmy žiakov o štúdium do 1.3.2024. Celú administráciu prevádza výchovná poradkyňa po konzultácii so žiakmi piateho ročníka alebo ich rodičmi.

Prípadné zmeny záujmu o štúdium je nutné včas oznámiť výchovnej poradkyni, najneskôr 2 dni pred termínom podávania prihlášok stanoveným pre zákonných zástupcov..

Výchovná poradkyňa: Mgr. Nadežda Drobňáková

Konzultácie: utorok 13:35 - 14:15